uz-logo-pion-2.png

Konkursy

AKTUALNE KONKURSY

KONKURSY OGŁOSZONE PRZEZ NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU

Nazwa konkursu

Opis konkursu Termin składania wniosków Strona www

LIDER XV

Celem programu jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym, podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy.

30 czerwca 2024

https://www.gov.pl/web/ncbr/lider-xv

KONKURSY OGŁOSZONE PRZEZ NARODOWE CENTRUM NAUKI

Nazwa konkursu Opis konkursu Termin składania wniosków Strona www

M-ERA.NET 3 Call 2024

Narodowe Centrum Nauki (NCN) we współpracy z siecią M-ERA.NET 3 ogłasza konkurs M-ERA.NET Call 2024 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

14 maja 2024

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/m-era-call2024

MINIATURA 8

Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach mogólnokrajowych lub międzynarodowych.

31 lipca 2024

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/miniatura8

 

OPUS 27

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs OPUS 27 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Czas trwania projektu może wynosić 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. W konkursie OPUS 27 istnieje możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych:

· we współpracy z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych,

· bez udziału partnerów zagranicznych,

· z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych; 

 

17 czerwca 2024

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/opus27

PRELUDIUM 23

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs PRELUDIUM 23 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców bez stopnia doktora.

17 czerwca 2024

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/preludium23

KONKURSY OGŁOSZONE PRZEZ AGENCJĘ BADAŃ MEDYCZNYCH

Nazwa konkursu Opis konkursu Termin składania wniosków Strona www

NIEKOMERCYJNE BADANIA
KLINICZNE
I EKSPERYMENTY BADAWCZE

Do głównych celów Konkursu należy opracowanie nowych standardów leczenia, diagnostyki lub rehabilitacji w ramach prowadzonych niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych, zwiększenie wiedzy o najbardziej optymalnych klinicznie terapiach w odniesieniu do szerokiego spektrum schorzeń ze szczególnym uwzględnieniem kardiologii i nadciśnienia tętniczego, neurologii i psychiatrii, chorób zakaźnych – infekcji i odporności, chorób rzadkich, pediatrii, zdrowia reprodukcyjnego, rozwiązań telemedycyny i zdrowia cyfrowego, jak również zwiększenie liczby niekomercyjnych badań klinicznych i eksperymentów badawczych w populacji pediatrycznej (z włączeniem okresu niemowlęcego, noworodkowego oraz prenatalnego).

16 maja 2024

https://abm.gov.pl/pl/najwazniejsze/2535,Otwarty-konkurs-na-niekomercyjne-badania-kliniczne-i-eksperymenty-badawcze.html

INNE KONKURSY KRAJOWE

Nazwa konkursu Opis konkursu Termin składania wniosków Strona www

L’ORÉAL-UNESCO DLA KOBIET I NAUKI – ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ

Wystartował nabór zgłoszeń do 24. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Jego celem jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań.


5 maja 2024


https://www.gov.pl/web/nauka/loral-unesco-dla-kobiet-i-nauki--zglos-swoj-udzial

FENG - NABÓR DEDYKOWANY PROJEKTOM UMIESZCZONYM NA POLSKIEJ MAPIE INFRASTRUKTURY BADAWCZEJ

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy ogłasza nabór w ramach  działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na rozwój publicznej infrastruktury badawczej, a także rozwój kompetencji kadry naukowej w obszarze wykorzystania tej infrastruktury na rzecz przedsiębiorstw, komercjalizacji wyników badań, transferu technologii i zarzadzania innowacjami.

22 lipca 2024

https://opi.org.pl/feng/nabor/przedsiewziecie-na-polskiej-mapie-infrastruktury-badawczej/

FENG - NABÓR DEDYKOWANY INSTYTUCJOM O CHARAKTERZE SIECIOWYM SKŁADAJĄCYCH SIĘ Z ORGANIZACJI BADAWCZYCH

Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy ogłasza nabór w ramach  działania 2.4 Badawcza Infrastruktura Nowoczesnej Gospodarki w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)

O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty realizowane w konsorcjum, przy czym liderem konsorcjum projektu jest podmiot należący do sieciowej organizacji badawczej. Projekt realizowany jest przez co najmniej dwa podmioty należące do tej samej sieciowej organizacji badawczej.

29 lipca 2024

https://opi.org.pl/feng/nabor/przedsiewziecia-instytucji-sieciowych-skladajacych-sie-z-organizacji-badawczych/

                                                                           

KONKURSY PROWADZONE W TRYBIE CIĄGŁYM

OGŁOSZONE KONKURSY PRZEZ MINISTERSTWO NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Nazwa konkursu Opis konkursu Strona www

WSPARCIE UDZIAŁU POLSKICH ZESPOŁÓW NAUKOWYCH W MIĘDZYNARODOWYCH PROJEKTACH INFRASTRUKTURY BADAWCZEJ

Celem programu jest wsparcie uczestnictwa podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w projektach międzynarodowych obejmujących budowę, modernizację i użytkowanie międzynarodowych infrastruktur badawczych o unikatowych właściwościach i zastosowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem projektów międzynarodowych uznanych za kluczowe z punktu widzenia rozwoju i konsolidacji Europejskiej Przestrzeni Badawczej przez Europejskie Forum Strategii do spraw Infrastruktur Badawczych (European Strategy Forum on Research Infrastructures – ESFRI) oraz wpisanych na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, o której mowa w art. 374 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

https://www.gov.pl/web/nauka/program-wsparcie-udzialu-polskich-zespolow-naukowych-w-miedzynarodowych-projektach-infrastruktury-badawczej

GRANTY NA GRANTY – PROMOCJA JAKOŚCI IV

Ø  Wnioskodawca jest uprawniony do wystąpienia o refundację kosztów związanych z opracowaniem wniosku projektowego poniesionych w okresie 12 miesięcy przed jego złożeniem na wezwanie konkursowe KE albo ERC, związanych z:

·       przeprowadzeniem rozpoznania tematyki wniosku projektowego,

·       przygotowaniem, uzupełnieniem lub poprawieniem wniosku projektowego,

·       uczestnictwem wnioskodawcy w konferencjach, spotkaniach brokerskich lub networkingowych, związanych z opracowaniem wniosku projektowego,

·       organizacją spotkań roboczych międzynarodowego albo krajowego konsorcjum (WP leader), albo zespołu projektowego, albo z uczestnictwem w takich spotkaniach.

Ø  Wnioskodawca jest uprawniony także do wystąpienia o jednorazowy dodatek do wynagrodzenia dla swoich pracowników zatrudnionych na podstawie Kodeksu Pracy, którzy byli zaangażowani w opracowanie wniosku projektowego. W Uniwersytecie Jagiellońskim ww. dodatek będzie wypłacany w formie dodatku jednorazowego, zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników wprowadzonym Zarządzeniem nr 23 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 16 lutego 2022 roku.

Ø  Refundacji nie podlegają: koszty pośrednie, koszty zakupów środków trwałych, podatek od towarów i usług (VAT), koszty wynagrodzenia zasadniczego pracowników wnioskodawcy.

https://www.gov.pl/web/nauka/granty-na-granty--promocja-jakosci-iv-horyzont-europa

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE WSPÓŁFINANSOWANE

Przedmiotem programu jest wsparcie uczestnictwa podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w projektach międzynarodowych obejmujących badania naukowe lub prace rozwojowe, współfinansowanych ze środków pochodzących ze źródeł zagranicznych niepodlegających zwrotowi, realizowanych we współpracy z partnerami zagranicznymi, w tym w projektach obejmujących badania realizowane na wielkich urządzeniach badawczych zlokalizowanych poza granicami kraju, zwanych dalej „projektami”, w ramach:

1.   programów badawczych Unii Europejskiej;

2.   innych międzynarodowych programów, inicjatyw lub przedsięwzięć badawczych.

https://www.gov.pl/web/nauka/ustanowienie-programu-pod-nazwa-projekty-miedzynarodowe-wspolfinansowane2

 

KONKURSY NAWA

Nazwa konkursu Opis konkursu Strona ww

NAWA PRELUDIUM BIS 1

Celem konkursu jest wspieranie międzynarodowej mobilności doktorantów poprzez umożliwienie im realizacji staży zagranicznych, związanych z uczestnictwem w projektach badawczych.

Staże zagraniczne umożliwią doktorantom zdobycie doświadczenia naukowego w europejskich i pozaeuropejskich ośrodkach akademickich lub badawczych oraz nawiązanie międzynarodowej współpracy naukowej. Będą to działania synergiczne wobec projektów PRELUDIUM BIS 1 Narodowego Centrum Nauki (NCN).

Finansowanie w ramach programu obejmuje koszty utrzymania stypendysty związane z jego pobytem w zagranicznym ośrodku goszczącym oraz dodatek mobilnościowy. W przypadku stypendysty z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym, kwota stypendium może być podwyższona, jeśli w wyjeździe uczestniczy opiekun.

https://nawa.gov.pl/naukowcy/nawa-preludium-bis/nawa-preludium-bis-1

NAWA PRELUDIUM BIS 2

Celem Programu jest wspieranie międzynarodowej mobilności doktorantów poprzez umożliwienie im realizacji staży zagranicznych, związanych z uczestnictwem w projektach badawczych.

Staże zagraniczne umożliwią doktorantom zdobycie doświadczenia naukowego w europejskich i pozaeuropejskich ośrodkach akademickich lub badawczych oraz nawiązanie międzynarodowej współpracy naukowej. Będą to działania synergiczne wobec projektów PRELUDIUM BIS 2 Narodowego Centrum Nauki.

https://nawa.gov.pl/naukowcy/nawa-preludium-bis/nawa-preludium-bis-2

 KONKURSY OGŁOSZONE  PRZEZ NARODOWE CENTRUM NAUKI

Nazwa konkursu Opis konkursu Strona www

WEAVE-UNISONO

Międzynarodowy konkurs Weave-UNISONO przeznaczony jest na dwustronne lub trójstronne projekty badawcze dla zespołów z Austrii, Czech, Słowenii, Szwajcarii, Niemiec i Polski w ramach programu wielostronnego Weave, opartego na Procedurze Agencji Wiodącej (LAP: Lead Agency Procedure)*, w którym NCN nie pełni roli agencji wiodącej.

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/weave-unisono

IMPRESS-U

Celem jest wsparcie potencjału naukowego w Ukrainie  i otwarcie nowych możliwości współpracy naukowców polskich i ukraińskich z naukowcami z USA oraz krajów bałtyckich.

Konkurs organizowany jest we współpracy wielostronnej w ramach programu IMPRESS-U, w oparciu o procedurę agencji wiodącej (Lead Agency Procedure, LAP), w którym agencją wiodącą, odpowiedzialną za ocenę merytoryczną wniosków jest National Science Foundation (NSF).

Cele programu IMPRESS-U to:

  • wspieranie wybitnych badań naukowych i technicznych oraz edukacji i innowacji poprzez współpracę międzynarodową,
  • promowanie i stymulowanie integracji ukraińskich naukowców z globalnym środowiskiem naukowym.

https://ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/impress-u

Komponenty Badawcze Polskie Powroty NAWA 2023

Narodowe Centrum Nauki ogłasza nabór wniosków o finansowanie Komponentów badawczych w projektach, które uzyskały finansowanie w programie organizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/polskiepowroty-2023

 

.

.

rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18